Retusz skóry

Dziś zdjęć robimy całe mnóstwo. To za sprawą możliwości naszych telefonów, które tak naprawdę często stają się aparatami fotograficznymi. Zdjęcia robimy wszędzie – na imprezie, na wakacjach na spacerze, gdy pracujemy, gdy odpoczywamy. Jak więc sprawić, aby zwykłe zdjęcie stało się niezwykłym? Jak zrobić retusz skóry?

Idealna skóra

Jednym z głównych elementów, które podlegają korekcji przy obróbce zdjęć, jest usuwanie niedoskonałości skóry. Dobry retusz skóry, to niełatwe zadanie. Wymaga precyzyjnej pracy w oprogramowaniu graficznym. Profesjonalnym i najlepszym narzędziem jest Photoshop. W pierwszym etapie należy skupić się na usuwaniu detali niedoskonałości – blizn, przebarwień, krost, czy pieprzyków. Na kolejnym etapie grafik poprawia teksturę skóry poprzez jej wygładzanie. Na koniec należy jeszcze odpowiednio ustawić światło i cień. Oczywiście dla zwiększenia atrakcyjności zdjęcia, po obróbce wygładzania skóry, można dodawać kolejne efekty. W dopasowaniu można wykorzystać krzywe, poziomy, barwę i nasycenie, balans kolorów, czy też filtry fotograficzne.

Powyższe prace przygotowaliśmy, jako przykłady możliwości retuszu skóry w Photoshopie. Jeśli jesteście zainteresowani podobną obróbką swoich zdjęć, napiszcie do nas: biuro@kreacjusze.pl